• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Телефон за трудовоправни нарушения

Започната от SOLAR, Събота, 01 Октомври, 2011, 15:38:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SOLAR

Министерство на труда и социалната политика

0900 32 111 (за цялата страна)
987 16 22 (за София)

На горещия телефон 0900 32 111 (за цялата страна) на цена 0.18 лв. на минута без ДДС и 987 16 22 (за София) на цената на един градски разговор  можете да подадете Вашите предложения и сигнали по смисъла на Административнопроцесуалния кодекс, за чието разглеждане е компетентен министърът на труда и социалната политика, както и да получите информация от общ характер за работата на министерството и подчинените на министъра на труда и социалната политика структури.

На Горещия телефон се приемат сигнали за трудовоправни нарушения на работодатели в цялата страна. Получените сигнали се предоставят за проверка на Главна инспекция по труда, която осъществява цялостен контрол по спазване на трудовото законодателство съгласно Кодекса на труда и специализиран контрол по спазване на Закона за здравословни и безопасни условия на труд и Закона за насърчаване на заетостта, както и на др. нормативни актове.

ЛЕКИ ПЪТИщА !

SOLAR


Trucker_Boy

Тази тема ,трябва да бъде залепена на първо място в раздела.
www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори

Trucker_Boy

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори

Бриги Магнито

Цитат на: Trucker_Boy - Събота, 01 Октомври, 2011, 17:54:06
Тази тема ,трябва да бъде залепена на първо място в раздела.
Не е лъжа и телефона трябва да е с много едър шрифт.


kaloyan Mladenov

Много полезно.Браво!
Благодарности на колегата.

wolves

Това добре,но от собствен опит ви мъцам,че никой нема да се трогне.Гледат си курорта,че е кратък в некои случаи и ви връщат известие да пуснете обява в Държавен вестник за издирване на фирмата,щото видиш ли сменила офиса,тъпотии като целата държава

SOLAR

Цитат на: Бригадира - Неделя, 02 Октомври, 2011, 10:50:58
Цитат на: Trucker_Boy - Събота, 01 Октомври, 2011, 17:54:06
Тази тема ,трябва да бъде залепена на първо място в раздела.
Не е лъжа и телефона трябва да е с много едър шрифт.

Ок. Молбата изпълнена.  ::)

ЛЕКИ ПЪТИщА !

g_dandy

Интересно защо и тук се натъкваме на импулсен телефон за контакти?! Може би,и без това знаят,че няма да помогнат,но поне да изкарат някой лев от недоволните!

Вбесена

#7
Ами вземете го включете тоя телефон, де !

Причина за редакция: Нарушени точки 9 и 15 от правилата на форума! Наложен бан!

Роки

Защо трябва да е платен този телефон?
Който се обажда има някакъв проблем с работодатели и държавата/министерството/ естествено трябва още да му отежнят положението.Започна да ми писва.

doktora

Привет на всички след като този телефон е импулсен дали няма конкретни телефони във всяка една област и ако има и някой знае моля нека ги оповестим предварително Благодаря Лек и Безавариен път на всички

ilianiliana68


rolly_s

Съвсем отговорно мога да кажа,че тия агенции са формални-от тях се иска да ги има и да си вземат заплатите.Ако някой получи съдействие-тук е мястото да се похвали.Аз не получих такова
Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш

Красимир Тодоров

Колеги, не се занимавайте с телефони. Първо анонимни сигнали не се задвижват.
Ако имате проблем с шефчето, то той се решава с няколко стъпки. И разбира се ако всичко останало като нормален диалог с него не помага и ти си решил да си взимаш шапката.
Най-напред и това е най-малкото пращаш му в писмен вид твоя протест, това с което не си съгласен, позоваваш се на съответния състав от кодекс или закон. Едно копие при теб. Ако нищо не последва, можеш да украсиш второто писмо с нотариална заверка - демек нотариално го каниш да изпълни задълженията си по вашия договор, я да ти даде парите които дължи, я да не те юрка да хвърляш шайби, я по повод някакви удръжки, като в писмото деликатно намекваш, че ще отнесеш въпроса към Инспекцията по труда.
Ако вече не те е уволнил, най-вероятно намразвайки те ще ти изплати всичко и ще те дебне за най-малкото. Ти обаче предвидливо си си запазил шайби, писма-анекси, фалшиви документи с които си правил транспорт (има такива случаи) и каквото още се сетиш, и така междудругото се изпускаш да кажеш, че си много прибран откъм документи...
При мен мина и с много по малко разправии, просто казах че без да се консултирам с юрист не подписвам нищо, освен ведомост за пари и това беше...

А по повод Инспекцията по труда - вервайте ми, там няма прошка. Там за добър ден глобяват 3000 лв. За неявяване при повикване е 25000 лв (двадесет и пет хиляди), нема шега. По страшни са и от НАП! И сега с тоя празен бюджет, кастрят яко. Няма вече приятели и брадчеди... Имам и мой си бизнес и знам за какво става въпрос.

hunter_75

На мен помогнаха,Инспекция по труда имам предвид,актуваха човека както си му е реда.Но получих сумата само която беше по трудов договор,както и очаквах.Е срещу това нещо трябва да се измисли лек,но не виждам как.Досега съм работил само в една фирма в България която ти дава документ за истинските пари които получаваш

hunter_75