Обири и кражби
Форум на българските шофьори
Понеделник, 01 Юли, 2024, 10:32:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обири и кражби  (Прочетена 122144 пъти)
0 Членове и 7 Гости преглежда(т) тази тема.
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #45 -: Петък, 26 Август, 2011, 17:24:32 »
ОтговорОтговор

Да вметна и аз нещо.
След Будапеща посока Виена  на паркинг с бензиностанция ми резнаха брезента за 45мин пауза.
В Германия за 2 часа престой ми свиха две двулитрови ботилки с бира(съмнявам се за поляка които беше спрял до мен защото той единствен видя какво има вътре). На Вилворде до Брюксел една бутилка ракия(бяхме само два български камиона и предишната вечер пихме по една няколко пъти).
В Англия на М25 на първият сервиз опит за отваряне на кабината бях да си платя паркинга и когато се връщах видях двама да тичат от камиона,дясната ключалка е мъчена да се отваря залепих 2 цента с лепило на Даф XF 105.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Петък, 26 Август, 2011, 17:24:32 »

 Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #46 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 21:55:31 »
ОтговорОтговор

Много подобни случаи има и за тях само слушам по паркингите. А защо освен Тони никой не споделя кои места са опасни за паркиране и кой къде е пострадал. Това е за нас колеги , да се предпазим от последващи нападения! +1 на Тони!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 21:55:31 »

 Активен
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #47 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 21:30:44 »
ОтговорОтговор

За пореден път се убедих,че колкото Испания да бъде добре икономически и социално случки ,като тази може би показват реалният живот там.
Тази сутрин към 3,30-4,00 в град Валенсия пред голям терминал на испанска фирма превозваща плодове от вътрешността на страната към Европа е бил извършен опит за кражба на горива от 4 камиона.Пред този терминал служещ за претоварване на камиони на оживена главна улица има обособен паркинг с лампи, къде изчакват повечето камиони.На този паркинг на пръв поглед европейски рано сутринта група лица от испански произход извършили опит за кражба на гориво от 4 камиона.(3 полски композиции на Wili Betz и един италиански). При разбиването на резервоарите ,случайно от там минава един испански камиони ,който вижда цялата случка на паркинга.Докато водачите на камионите спят спокойно в кабините си той подава сигнал в полицията за кражбата.Веднага след това идва полицията, която улавя престъпниците на местопрестъплението.В резултат на бързата реакция и улавянето на крадците всичкото гориво е върнато.Испанските граждани са отведени в управлението и срещу тях са повдигната обвинения.
Пауката за мен от по-горе написаното е ,че кражбите на гориво зачестяват дори и на охраняваните паркинги а крадците са все по ловки в кражбите.Човек и да внимава винаги му е нужен малко късмет.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
комбайнер
Гост
« Отговор #48 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 22:08:39 »
ОтговорОтговор

Композицията е уязвима. Кражба на гориво, акумулатори, гуми, стока. За крадците не е проблем.
Кой обаче накрая е виновния? Почти на 100% е шофьора. Както и да се опитва да доказва , че "сестра му не е курва", си остава виновен и потърпевш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
gretcki
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 77
Теми: 10



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #49 -: Четвъртък, 27 Октомври, 2011, 18:29:33 »
ОтговорОтговор

За защита на кабината знам два варианта с колана и с щифтове до дръжката за закл.за резервоара в него се прави една цедка която се монтира на гърловината и не позволява маркуч да влезне,а само не знам с какво точно пръскат в кабините чувал сам за райски газ специално,ако някои знае за газа специално да сподели да разберем тия аидуци"доктори"с какво боравят.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3071
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #50 -: Четвъртък, 27 Октомври, 2011, 19:26:03 »
ОтговорОтговор

Искам да ви разкажа как ме обраха мен преди две години: спрях ма пследната бензиностанция на А8 преди спускането към Ница в посока Италия. Беше привечер, много горещо. Колегата до мен, румънец с едно Ивеко дълго беше с работещ двигател заради климатика и дори се поскарахме, защото камиона му беше старичък и всичкия дим влизаше в кабината ми. Все пак го угаси. Изобщо не съм поспалив и спя много леко, събуждам се и от най-слабото разклащане, дори и от вятъра да е. Но не и тогава! А не бях уморен - предния ден бях тръгнал от Каркасон и след един нормален преход спрях на онова място защото имах разтоварване на сутринта в района на Ница.
      Сутринта, когато ме събуди будилника на телефона, се събудих с ужасно главоболие. Ужасно! Но си го обясних с погълнатите газове от предната вечер и колегата отнесе задочно по още някоя ругатня...След кратък тоалет в бензиностанцията (на 50м.!), без да погледна зад ремаркето (много ми беше лошо), потеглих и излязох на аутопистата. Веднага почнаха да ми светкат настигащите ме коли и се сетих кво е станало. Отбих в аварийната и що да видя отзад - вратата на ремаркето отворена и от превозваните групажно 8 палета с кашони със (това го разбрах после), скъпи маркови маратонки, липсваха кашоните от 4 палети! Яко товарене е паднало - с микробус! И не съм усетил нищо! После полицията ме гледаше странно и вероятно не вярваха на версията ми, макар, че настоявах за медицински преглед. Та така! Няма спасение! При толкова камиони, камери и т.н. да те претоварят с толкова много стока за мен е необяснимо. Но пък и как да си лягаш в тая жега на затворени прозорци...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
gretcki
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 77
Теми: 10



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #51 -: Четвъртък, 27 Октомври, 2011, 19:55:01 »
ОтговорОтговор

Да ти кажа един случаи като твоя,колега товари групаж някъде по средата товари някакви телевизори,плазми тръгва и някъде по пътя спира за пауза сутринта става и бризента сцепен точно там при плазмите само те липсват другото си седи.Има и такива случаи натоварен,проследен,разтоварен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3071
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #52 -: Четвъртък, 27 Октомври, 2011, 20:20:26 »
ОтговорОтговор

Да ти кажа един случаи като твоя,колега товари групаж някъде по средата товари някакви телевизори,плазми тръгва и някъде по пътя спира за пауза сутринта става и бризента сцепен точно там при плазмите само те липсват другото си седи.Има и такива случаи натоварен,проследен,разтоварен.

А бе и аз си го мислех това, ама голямо следене ще трябва да е било. Аз натоварих от испанска спедиция на Ирун, (на границата с Франция), късно вечерта на предния ден. После карах и преспах на Каркасон и нищо не се случи, а ме обраха чак на следващото спиране за нощна почивка.

Причина за редакция: Коригиран цитат!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 27 Октомври, 2011, 20:23:17 от admin » Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #53 -: Четвъртък, 27 Октомври, 2011, 23:41:40 »
ОтговорОтговор

Телевизори и плазми и аз съм возил , ама само в контейнери с метална пломба. Не ми се е случвало някой да ме обарва , ама литовци си напрайха експеримента и си напазаруваха от собствените камиони ! Видех го тва с очите си и на сутринта дадоха вой че ги обрали. А най интересното е че се случи в гаража в Англия - в фирма Croome - и там бачках известно време!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #54 -: Петък, 28 Октомври, 2011, 09:28:22 »
ОтговорОтговор

   Ееее, те тия съвсем по комунистически са действа ли! Смотан Смотан Смотан Самоукрали са се! Ухилен И аз знам за един случай в „мила ми родинка" само че с цветни метали. Пича се светнал за далаверката и след като натоварил бакъра от „Металснаб"–София  и бегом на Военна рампа. Джитнал колко си му трябвало. Отива в Германия да разтоварва обаче ония не са глупави и теглят товара. Без да се церемонят и разправят се описва в ЧМР-то липсата. След като се прибира реже бризента и се почва едно вайкане пред шефа как го обрали в Румъния  Ухилен Ухилен Ухилен. Е, разбира се нали си и е „мамин син" баща му веднага тегли заем от 15000лв и плаща липсата! С този пич има и още една история Смотан Смотан, но по нататък ще ви мъцна за нея!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kaloyan Mladenov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +54/-9
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 105
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #55 -: Петък, 28 Октомври, 2011, 17:33:32 »
ОтговорОтговор

Мой приятел товари от Хамбург,за Рим кашони със китайска стока за китайския квртал в Рим.От спедицията обаче не му дават адрес за разтоварване а адрес на някъв АДЖИП около Рим.Там трябва да изчка Китайците да дойдат и да го заведът до адреса тъй като е било трудно влизането с тир,Бил някъв магазин и за тва.Отива пич на Аджипа и чака ,идва след малко един джип и тръгват ,след не много се озовават на безлюдна уличка ,джипа спира,излиза китаеца и му,и той отворил прозореца да види кво става нали....Ония му пръска със спрей в очите ,и от нркъде се появили още трима -четерима .Да ама пича як Българин ,не му подействал спрея баш кво требва да скача нашия на бой,и да ама не ония са го пребили като куче.Обрали са него и кабината,документите вързали го за некво дърво и задигат камиона.След това полицията намери камиона и от стоката липсваха само 4-5 кашона и вещите на пича.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #56 -: Петък, 28 Октомври, 2011, 17:59:09 »
ОтговорОтговор

Мой приятел товари от Хамбург,за Рим кашони със китайска стока за китайския квртал в Рим.От спедицията обаче не му дават адрес за разтоварване а адрес на някъв АДЖИП около Рим.Там трябва да изчка Китайците да дойдат и да го заведът до адреса тъй като е било трудно влизането с тир,Бил някъв магазин и за тва.Отива пич на Аджипа и чака ,идва след малко един джип и тръгват ,след не много се озовават на безлюдна уличка ,джипа спира,излиза китаеца и му,и той отворил прозореца да види кво става нали....Ония му пръска със спрей в очите ,и от нркъде се появили още трима -четерима .Да ама пича як Българин ,не му подействал спрея баш кво требва да скача нашия на бой,и да ама не ония са го пребили като куче.Обрали са него и кабината,документите вързали го за некво дърво и задигат камиона.След това полицията намери камиона и от стоката липсваха само 4-5 кашона и вещите на пича.
Колега , аз тука в тема "Пътувания"-проблем с товар от Англия до Италия , съм описал аз кви ядове бера точно с същите китайци в Рим!  Само че мене не ме обраха , а във Франция са образували дело срещу мен. Що са прайли ментета детско облекло. Ама точно за същия Аджип става въпрос и точно по същия начин както си го описал. Само че аз товарих в Англия. А в този квартал в Рим е ужас - все едно наистина си в Шанхай - чайна таун!  Немам думи за ква мафия уде реч там!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
flashedbg
Начинаещ
*

Рейтинг: +8/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 4



Активност
0%

« Отговор #57 -: Неделя, 30 Октомври, 2011, 15:50:29 »
ОтговорОтговор

Внимавайте и в Румъния. Миналата седмица по пътя Турну Северин - Крайова след разклона за Калафат преди началото на баира на първата отбивка(така наречен паркинг) от дясно на пътя бях спрял за 45 минути пауза. След като ми свърши паузата запалих камиона и слязох от дясната страна за да използвам тубата с вода. Докато се миех чух зверско тропане по порталните врати на полуремаркето. Като погледнах натам видях румънец, който ме приканваше да отида натам и да ми покаже нещо. Тъкмо да тръгна натам и случайно забелязах как друг съмнителен обект се промъква от към шофьорската страна и отвори вратата. На момента изтичах натам успях да бутна въпросния субект, качих се в камиона заключих вратите и потеглих моментално, а в огледалата видях, че отзад са били 2ма, т.е. общо 3-ма. Случката се разигра в делничен ден около 15 часа след обяд. Имайте едно наум, когато спирате из Румъния

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

kaloyan Mladenov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +54/-9
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 105
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #58 -: Неделя, 30 Октомври, 2011, 16:42:49 »
ОтговорОтговор

Ще го напиша ,въпреки ,че повечето би трябвало да го знаят :
Цялата френска ривиера е опасна но най вече около Марсилия ,Ним.Каркасон.Спирането там по айрета,а не на бензиностанций е опасно,ТО и бензиностанцийте си е опасно ,така че винаги едно на ум...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
krasi16
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #59 -: Понеделник, 21 Ноември, 2011, 19:17:46 »
ОтговорОтговор

Тази сутрин и аз бях неприятно събуден.1 пазеше и други 3-4 особи бяха влезли да тарашат.Запалих камиона и се разбягаха като пилци .Разбили са катинар, ключалка и пломбата .Полигон Риера де Калдес изход 17 на АП 7 Барселона,Испания.Пред полицията срещнах колега обран същата сутрин но на аутопистата на бензиностанция опряли пистолет в главата му и разтоварили 5 палета с дрехи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!