Обири и кражби
Форум на българските шофьори
Понеделник, 01 Юли, 2024, 10:22:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обири и кражби  (Прочетена 122141 пъти)
0 Членове и 8 Гости преглежда(т) тази тема.
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #60 -: Понеделник, 21 Ноември, 2011, 21:41:53 »
ОтговорОтговор

Благодаря на Админа, че обедини всичките налични теми.  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
Форум на българските шофьори
« Отговор #60 -: Понеделник, 21 Ноември, 2011, 21:41:53 »

 Активен
djigata
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 13
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #61 -: Сряда, 21 Декември, 2011, 23:39:24 »
ОтговорОтговор

Чета за всички държави но не виждам никои да казва нещо за Унгария а там положението е страшно ако не си на голям паркинг си готов дори и на бензиностанциите. Kолега сърбин  изгоря  на Капошвар с 4000 евра и всички ценни вещи от кабината

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #61 -: Сряда, 21 Декември, 2011, 23:39:24 »

 Активен
miki07
Младши потребител
**

Рейтинг: +13/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 57
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #62 -: Петък, 23 Декември, 2011, 22:02:42 »
ОтговорОтговор

http://fakti.bg/krimi/26050-nameriha-otkradnat-traktor-video       Какви глупави колеги има. Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

scania,volvo forever
han_krum
Младши потребител
**

Рейтинг: +18/-83
Неактивен Неактивен

Публикации: 51
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #63 -: Събота, 07 Януари, 2012, 23:35:39 »
ОтговорОтговор

Юнациии да ви споделя нещо то моите шофьори.............Тръгват от Париж към Хамбург два почти еднакви мои прицепи Волво единия 6388,другия 6398.........в 6388 има електроника за 300 000евро,в 6398 има грънци-някакви сервизи и пр...... на 30 км на бензиностания правят почивка............ма 6388 зарежда щотото идва от Барселона а 6398 почива и познайте..................един драглив бус се завърта и 3ма нападат камиона,шофьора се заключва и натиска паник бутона,ма тия напъват към ремаркето и представете си изненадата им като са срязали бризента?Ъ?Ъ?Ъ??И от там ме навежда на мисълта,че и у товарачите по спедициите има къртици дето пеят къде кво се товари...............Така,че пазете се...................

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
germaneca
Начинаещ
*

Рейтинг: +13/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 48
Теми: 1



Активност
0%


« Отговор #64 -: Неделя, 08 Януари, 2012, 01:41:57 »
ОтговорОтговор

При всеки по-скъп товар известяват мафията и те намират мн бързо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
3. Работата е свещена. Не я докосвай!
4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.
Механик-водач
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +60/-10
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 214
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #65 -: Неделя, 08 Януари, 2012, 18:32:21 »
ОтговорОтговор

Крумовите закони да се приложат и в Европа !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.
Никога не спори с глупак. Хората може да не разберат кой е умният!
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #66 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 13:52:37 »
ОтговорОтговор

Ето и един съвсем пресен случай, който искам да споделя с всички и да чуя и мнения ако трябва.
 На 16/02/2012 тръгвам от Грац (Австрия) за Милано ( Италия) и карам през Словения, където плащам пътните такси с карта на Шел. Влизам в Италия на Фернети и карам до Портогруаро където в 19:45 ч спирам в индустриална зона с магазин КАРФУР точно зад него в уличката, където всъщност са спрели и още няколко камиона. Заключвам кабината (МЕРЦЕДЕС-Актрос 1841) и отивам в магазина където съм се забавил не повече от 15-20 минути след което се върнах и си поставих Булсата и направих 9 часа пауза там. На другия ден т.е. 17/02/2012 продължавам и отивам на адреса до Милано където разтоварвам и веднага отивам и да товаря. Натоварих в 17ч и ме помолиха да отида за документите в офиса на фирмата след около 10-15 минути при което аз изкарах камиона вън на улицата помотах се малко и реших да отида. Когато заключвах кабината през шофьорската врата се случи ето това което е на снимките с ключалката на вратата.
 Малко се учудих, че така лесно се е счупил този патрон но не му отдадох голямо значение а по скоро се замислих, че е тъпо измислен тъй като той си излиза и влиза без проблем независимо дали е с ключ или без ключ. Капнах му малко секундно лепило отпред и го набутах на мястото му, взех си документите и си тръгнах. На другия ден-18/02/2012 бях вече в Германия и малко след Мюнхен тъй като стана задръстване решавам да изляза от аутобана до един Лидал и да напазарувам докато премине задръстването. Там ми се наложи да заключа през другата врата и за моя голяма изненада установих, че имам същия проблем и другия патрон. Залепих и него но не се усъмних за взлом тъй като всичко си ми е на мястото а и по патроните няма следи от насилие. Въпреки всичко реших да питам шефа дали тези брави са били ремонтирани тъй като е странно и двете по едно и също време или поне ден след ден да се строшат, отговорът беше, че никога не е имало проблем с тях и не се е налагало никога да се поправят. Казах си ОК счупили са се и това е. До тук всичко е ОК, само, че в понеделник шефа ми звани и ме пита дали с Шел картата съм зареждал в Италия тъй като нещо не било наред с нея и имало за 2 дена 16/02 и 17/02 няколко зареждания за доста гориво,отговорих му, че не сам (тъй като зареждаме предимно с карти на IQ и тази на Шел е само за пътните такси и само в краен случай ако се наложи за гориво и няма IQ. Другото което ме попита е дали сам сигурен, че карта е у мен и не съм я загубил или забравил някъде при което казвам ДА и се убеждавам като поглеждам в портфейла в който държа нея + всички останали видове карти (съответно тя си беше там) и с това приключи разговорът ни. По късно той и съответно аз научаваме,че с картата е заредено гориво за близо 13000 лв в рамките на тези 4 дни а именно 16/02. 17/02. 18/02. и последно на 19/02. общо 9 зареждания. Тъй като картата не ми се налага да я ползвам често а и особено тия дни след 16/02. аз едва преди 2 дена виждам, че тази карта която стои у портфейла при другите не е тази на камиона а на съвсем друга фирма и друг камион (на австрийска фирма е тази карта) при което започвам да връщам лентата назад и да разсъждавам по разни вероятности. Като крайно заключение стигнах до извода че там на Портогруаро докато сам бил в магазина най вероятно са ме следили, други през това време са отворили камиона като разбира се са били спецове и са знаели че може да стане без следи и белези от насилие,намери ли са ми картите (което не е било трудно тъй като аз не ги крия а и надали някой от вас ги крие в камиона си) подменили са тази на Шел и просто са запомнили ПИН кода, след което от там нататък мисля че не е нужно повече да пиша кво е станало.
 Тук вече идва и моя същински проблем за сега а именно, че шефа сега иска да ме обвини в това, че не сам погледнал картата за да видя, че не е моята и да му кажа за да се обадят в Шел въпреки, че когато той ми каза че е установено нарушение вече са били направени 9-те транзакции и дори да съм видял тогава е било все тая.
 Естествено аз тези 12-13000 няма да му ги плащам тъй като в момента в който каже,че ще си ги вземе от мен аз ще му кажа ЧАО но и проблема е, че има да взимам от заработка до тук малко над 2000 евро и докато Шел си направят следствието което уж са били почнали и той чака тяхното становище аз ако продължа да карам тези 2000 евро ще станат към 3000 или повече. От друга страна не искам да спирам да карам тъй като не се смятам за виновен съответно гузен и не искам да напускам тази работа поне за сега по каквито и причини да е и смятам и ще се опитам да сам коректен до край или поне до момента в който има същото отношение и към мен.

П.П. Поста стана доста дълъг но исках да съм максимално ясен и понятен за всеки който ще го прочете. Интересно ще ми становището на всеки който има мнение по случая и кой какво би направил на мое място а също така приемам и съвети защото и аз се чудя сега какво да правя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* P2260004.JPG (154.06 KB, 2688x2016 - видяно 212 пъти.)

* P2260005.JPG (174.46 KB, 2688x2016 - видяно 215 пъти.)
Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3071
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #67 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 14:02:57 »
ОтговорОтговор

   По какъв начин крадците са узнали ПИН-кода? Освен това, на всички бензиностанции на ШЕЛ има камери, които могат да покажат МПС-то, което е зареждало.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
JoroBoro
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +49/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 206
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #68 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 14:39:37 »
ОтговорОтговор

Точно, на всяка по-голяма бензиностанция има камери, и ако им отърва на ШЕЛ, не би било проблем да признаят кражбата. Всичките карти за гориво са застраховани против кражба. Друг е въпроса дали шефа ти няма да реши да те резне някой лев, дори и да му признаят кражба.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +467/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 991
Теми: 35



Активност
0.4%


Ел. поща
« Отговор #69 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 14:44:17 »
ОтговорОтговор

В последните 3-4 месеца може би това е 100-ния случай,в който се подменят карти,и то не само на ШЕЛ.За съжаление до сега няма нито един хванат крадец Ядосан.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
sasho
Начинаещ
*

Рейтинг: +12/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 33
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #70 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 15:27:14 »
ОтговорОтговор

Много не приятна и болезнена ситуация. Това показва, колко са изобретателни крадците вече, а и да ни напомни, че ПИН кода няма място около самата карта или лепнат на бележка на самата карта, което съм виждал не един път на различни колеги. Жалко за колегата и искрено се надявам от Шел и най-вече шефът му да прояват разбиране и толерантност.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #71 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 15:53:23 »
ОтговорОтговор

   По какъв начин крадците са узнали ПИН-кода? Освен това, на всички бензиностанции на ШЕЛ има камери, които могат да покажат МПС-то, което е зареждало.

Ами и пин кода както и другите пин кодове са в сащия портфейл с картите и просто са го прочели и запомнили.
Да по камерите сега ще гледат и ще правят следствие но Шел искат ако нещо се случи с картата ти да им се обадиш до 24 ч

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #72 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 15:58:16 »
ОтговорОтговор

.... Това показва, колко са изобретателни крадците вече, а и да ни напомни, че ПИН кода няма място около самата карта или лепнат на бележка на самата карта, което съм виждал не един път на различни колеги.....

мисля, че са не по малко изобретателни и в намирането на пин кодовете където и да си ги скрил а друг е въпроса за това колко време им трябва и с колко ще разполагат но съм убеден че и в това са перфектно усъвършенствани

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3071
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #73 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 16:08:12 »
ОтговорОтговор

   Аз не дочаках отговор как е разбран ПИН-кода на картата, въпреки, че се досещам. Има изрично указание кодовете да не се съхраняват върху самата карта, или в лесно достъпно място. А и както разбрах, колегата смята за нормално да не скрие портфейла си с толкова важни документи на тайно място. Даже трябва да е щастлив, че се е отървал само с това. Въпрос на добра воля е от страна на ШЕЛ да помогне в разследването. И на заинтересованост от италианската полиция. Но за целта шефа на колегата трябва настоятелно да проведе с тях съответната кореспонденция, нещо, което може би няма да направи. Но ако не сме взели максималните предпазни мерки, не можем да се сърдим на лошия си късмет да срещнем крадци.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #74 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 16:59:50 »
ОтговорОтговор

   Аз не дочаках отговор как е разбран ПИН-кода на картата, въпреки, че се досещам. Има изрично указание кодовете да не се съхраняват върху самата карта, или в лесно достъпно място. А и както разбрах, колегата смята за нормално да не скрие портфейла си с толкова важни документи на тайно място. Даже трябва да е щастлив, че се е отървал само с това. Въпрос на добра воля е от страна на ШЕЛ да помогне в разследването. И на заинтересованост от италианската полиция. Но за целта шефа на колегата трябва настоятелно да проведе с тях съответната кореспонденция, нещо, което може би няма да направи. Но ако не сме взели максималните предпазни мерки, не можем да се сърдим на лошия си късмет да срещнем крадци.
Какво според теб означава да си скриеш документите на тайно място....
Надали и ти самия си държиш такива документи в някои тайници в кабината или може би извън нея....не се сърди ама може би ако направим една статистика ще установим, че над 90% си държим картите и такива документи просто в някой от шкафовете на кабината у аз съм сигурен в това.
 Друг е въпроса за всеки един от нас в кой шкаф най трудно биха ги намерили въпросните крадци.
 Както казах и малко по нагоре, аз съм убеден, че те са до такава степен усъвършенствани в това което правят, че най вероятно знаят и за всеки вид кабина къде са вероятните тайници а и още повече, че те със сигурност са влизали в много повече кабини от колкото всеки един от нас през жовота и практиката си

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!