Обири и кражби
Форум на българските шофьори
Понеделник, 01 Юли, 2024, 10:13:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обири и кражби  (Прочетена 122136 пъти)
0 Членове и 5 Гости преглежда(т) тази тема.
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3071
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #75 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 17:07:18 »
ОтговорОтговор

   Има толкова невероятни и хитроумни места в една кабина за покриване на документи, че дори и при митническа проверка би отнело много време за да бъдат открити. Но не искам да обсъждам тези места тук. Всеки предпазлив и уважавщ се шофьор би трябвало да ги знае.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #75 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 17:07:18 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2468/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7190
Теми: 541



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #76 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 17:13:04 »
ОтговорОтговор

Ами и пин кода както и другите пин кодове са в сащия портфейл с картите и просто са го прочели и запомнили.
Да по камерите сега ще гледат и ще правят следствие но Шел искат ако нещо се случи с картата ти да им се обадиш до 24 ч

Не искам да влизам в излишен спор, но според мен е доста наивно да държиш ПИН-кода заедно с картата. Защо просто не си го запомнил и да го нямаш записан където и да е?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #76 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 17:13:04 »

 Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #77 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 17:26:25 »
ОтговорОтговор

Не искам да влизам в излишен спор, но според мен е доста наивно да държиш ПИН-кода заедно с картата. Защо просто не си го запомнил и да го нямаш записан където и да е?

 Ще ти кажа-имам 4 пин кода за карти+пин код за радио на камиона+пин код за чип за зареждане на гориво+пин код за банята в базата+пин код за телефона служебна карта-е,питам те би ли запомнил всичките и да ги нямаш записани никъде за в краен случай?

 Впрочем, пин кодовете бяха при картите в същия портфейл но на скрито място а не на видно но са ги намерили а и аз не питам какво е трябвало да направя за да не се случи това защото както се казва то като се обърне каруцата пътища много,а и сам мога да преценя какво е трябвало и какво не но както всички знаем историята назад не се връща.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
sasho
Начинаещ
*

Рейтинг: +12/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 33
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #78 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 17:38:23 »
ОтговорОтговор

   Има толкова невероятни и хитроумни места в една кабина за покриване на документи, че дори и при митническа проверка би отнело много време за да бъдат открити. Но не искам да обсъждам тези места тук. Всеки предпазлив и уважавщ се шофьор би трябвало да ги знае.
Много си прав,лошото е, че се сещаме за тях, след като вече е късно. Най-сигурното място за ПИНа е в главата,не че някой хакер на средно ниво, при наличието на картата и без ПИН няма да я източи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2468/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7190
Теми: 541



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #79 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 18:00:49 »
ОтговорОтговор

Много си прав,лошото е, че се сещаме за тях, след като вече е късно. Най-сигурното място за ПИНа е в главата,не че някой хакер на средно ниво, при наличието на картата и без ПИН няма да я източи.

Ще му е доста трудно без ПИН да я източи. Предполагам, че има някакъв определен брой опити и след неуспешно въвеждане на ПИН картата се блокира.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
stoan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 185
Теми: 95



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #80 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 18:07:30 »
ОтговорОтговор

Когато има разминаване между регистрация на автомобила и тази върху картата служителката в Shell e длъжна да попълни и да предостави пред теб протокол за несъответствие между картата и рег.номер на превозното средство. Това са типови протоколи, които ги има във всяка бензиностанция на Shell. След разпечатка трябва да излезе точно на кой обект са извършени транзакциите, така че искай протоколите да бъдат предоставени и изпратени в България. Няма да се съгласяш без тях да плащаш никакви пари. Ако Shell нямат протокол вината си е във тях. Дано съм ти бил полезен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #81 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 18:15:36 »
ОтговорОтговор

Когато има разминаване между регистрация на автомобила и тази върху картата служителката в Shell e длъжна да попълни и да предостави пред теб протокол за несъответствие между картата и рег.номер на превозното средство. Това са типови протоколи, които ги има във всяка бензиностанция на Shell. След разпечатка трябва да излезе точно на кой обект са извършени транзакциите, така че искай протоколите да бъдат предоставени и изпратени в България. Няма да се съгласяш без тях да плащаш никакви пари. Ако Shell нямат протокол вината си е във тях. Дано съм ти бил полезен.

Нещо такова е направил и шефа за сега. Поставен е въпроса защо Шел не е сигнализирал за несъответствието на номера на МПС което е зареждало в момента с номера по картата особено, че самите зареждания са ставали на колонки с касово плащане а не на такива с автомати.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
zhzhivko
Младши потребител
**

Рейтинг: +14/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 64
Теми: 6



Активност
0%


« Отговор #82 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 19:39:30 »
ОтговорОтговор

Да споменя и аз нещичко по случея, но има доста бензиностанций  който са на сомообслужване като например; Люксембург ;Лосдорф и тн. Но белята вече е станала .Аз лично стискам палци  да се оправиш без разни удръжки и тн. ,защото най лесно е да кажеш ,че е виновен шофьора

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

не е важно колко взимаш а колко време ще ги взимаш
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +201/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #83 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 22:52:21 »
ОтговорОтговор

Много кофти!За това всички карти , служебни телефони  в чантето с мене и проверка всеки ден там ли е всичко.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #84 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 23:13:10 »
ОтговорОтговор

Много кофти!За това всички карти , служебни телефони  в чантето с мене и проверка всеки ден там ли е всичко.
Така е но когато системно спираш на едни и същи места след известно време през което не си имал подобни инциденти по тези места, добиваш увереност и така се стига до момент в който допускаш една такава грешка. А и това носене на карти документи и телефони с  теб не винаги също е уместно, риска да загубиш или ти откраднат всичко наведнъж не е никак малък.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #85 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 02:36:29 »
ОтговорОтговор

Много кофти случка ти се е получила.

Гадното е, че както и да се погледне виновния излизаш все ти .....

Това че си държал пиновете записани при картите не го споменавай никъде, даже ако можеш си го изтрий от съзнанието изобщо, защото ми се струва основателен повод застрахователя да откаже плащане, дори да се установи че картата не е ползвана от теб, а е злоупотребено.


P.S. Къде е тоя Лидл след  Мюнхен ?
По девятката чак до Инголщад не се сещам да има Лидл
Няма връзка с случката, просто си заблъсках главата, че ми е махала тоя регион.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 02:56:17 от SEMPER » Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #86 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 13:19:19 »
ОтговорОтговор

Цитат
P.S. Къде е тоя Лидл след  Мюнхен ?
По девятката чак до Инголщад не се сещам да има Лидл
Няма връзка с случката, просто си заблъсках главата, че ми е махала тоя регион.
853758-Neufahrn bei Freising, Ludwig-Erhard-Strasse 12

има и Алди и ДМ и др.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #87 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 13:58:58 »
ОтговорОтговор

Мерси. схванах.

Това е на Ехинг, точно преди детелината за летището.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #88 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 14:04:45 »
ОтговорОтговор

Сега като чета всички мнения се сещам да попитам, пак ли повечето от вас щяха да смятат това за основно моя грешка ако да приемем, че бях скрил картите на тайно място в кабината и на друго тайно място пин кодовете само, че вместо до магазина да бях отишъл приемем, че обирджиите ме бяха упоили и аз си бях поспал непробудно 8-10 часа, което е достатъчно време за една абсолютно щателна "zoll" проверка не само на кабината а та ако щеш и на цялата композиция и крайния резултат а именно притежаване на картата от крадците заедно с пин кода е пак същия.
 Аз лично не виждам разлика между двете версии тъй като и в едната и в другата последствията щяха да са едни и същи, може би при втората разликата щеше да е само едно главоболие от опиатите на сутринта след събуждането, което разбира се с нищо няма да подскаже, че са ми подменили картата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #89 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 14:15:09 »
ОтговорОтговор

Ако те бяха приспали можеше да ти светне лампичка като се събудиш.

Кофтито в ситуацията е най вече че не си се усетил навреме какво е станало...

За ПИН кодовете -като са много е най удачно е да се държат като текстов файл в телефона, и то по начин по който трудно някой друг да може да разбере кой пин за какво е

А ако искате да ги държите на листче - кодирайте си ги по някакъв елементарен начин - запишете ги на обратно, прибавете или извадете от цифрите някакво число(каквато ще математика да е стига да е известна само на вас), и тогава ако искате ги залепете на предното стъкло

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!