Обири и кражби
Форум на българските шофьори
Понеделник, 01 Юли, 2024, 10:28:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обири и кражби  (Прочетена 122143 пъти)
0 Членове и 8 Гости преглежда(т) тази тема.
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #90 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 15:09:14 »
ОтговорОтговор

Ако те бяха приспали можеше да ти светне лампичка като се събудиш.

Кофтито в ситуацията е най вече че не си се усетил навреме какво е станало...

За ПИН кодовете -като са много е най удачно е да се държат като текстов файл в телефона, и то по начин по който трудно някой друг да може да разбере кой пин за какво е

А ако искате да ги държите на листче - кодирайте си ги по някакъв елементарен начин - запишете ги на обратно, прибавете или извадете от цифрите някакво число(каквато ще математика да е стига да е известна само на вас), и тогава ако искате ги залепете на предното стъкло

Лампичката колега нямаше пак да светне тъй като те са дошли само и с единствената цел да подменят картата, повярвай ми имам тук около мен на много видно място неща далеч по ценни от 300-400 литра нафта която сам имал към момента а и целта им е да не ги усетиш въобще, че си посещаван от такива за да си свършат по късно точно това за което са те посетили на 100%.

 Колега, идеите които предлагаш навярно са познати не само на мен но и на много от нас тук. Само, че нека ви кажа нещо друго за "ОБИРДЖИИТЕ" от този род.
 1.Това не са просто някаква изгладняла за пиене,дрога и курви банда от хашлаци.
 2.Това са доста сложни групировки в които членовете и  са от различни съслойки на обществото, като почнеш от малоумници и простаци с празни глави но с големи мускули и шамари (всеки се сеща за какво са такива),хора които са били като нас шофьори,монтьори...минеш и през хора познаващи до болка IT технологиите(хакери и програмисти),хора с високо инженерно-технологично образование,хора знаещи по няколко езика(полиглоти) и бог знае още какви......

 Така, че това, че сте имали късмета да не ви споходят такива "гости" съвсем не означава, че сте се опазили само заради това, че сте взели мерки каквито предлага колегата а и други от вас.
 Истината е да не ви среща мечка в гората.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #90 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 15:09:14 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3071
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #91 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 15:32:14 »
ОтговорОтговор

   Това исках да кажа - "Покритото мляко, котката не го лочи". Нека да разкажа случай със себе си: Преди години, на аутобана преди Будапеща спрях в 2.30ч. през нощта на паркинг с тоалетна за да си напълня тубата с вода. Кабината беше на не повече от 5м. от вратата на тоалетната. Не заключих, напълних си тубичката като се забавих не повече от 2 минути. Когато излязох с изненада забелязах, че вратата откъм пътническото място е само притворена. Когато се качих в кабината видях, че вещите ми бяха разпиляни върху мотора. Липсваше само портфейла ми (от тези, шофьорските, със верижката. В него бяха всичките ми пари, шофьорската книжка и паспорт. Докато втрещен се чудех какво да предприема, иззад ъгъла на тоалетната се появиха две пишлемета, единият от които държейки  над главата си портфейла ми. Постави го на няколко метра пред камиона на асфалта и отново изчезнаха. Каква беше изненадата ми, когато отваряйки разтреперан портмонето, открих вътре непокътнати документите си, а в преградката в която беше основната сума пари (600 марки) всичко си беше на мястото - просто тази преградка я покриваше една гънка на портфейла и не са я видяли в бързината. Така, че олекнах само с около 70марки. Идеше ми да ги догоня и благодаря! От тогава заключвам и почти не оставам без надзор кабината, дори да съм на няколко метра от нея. А мой колега го обраха посред бял ден в Италия, спирайки на широк булевард за да пита за адрес и пресичайки отсреща. Пред погледа му двама със скутер разбиват дясната ключалка и му открадват лаптопа, след което изчезват, а той не може да пресече поради трафика.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #91 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 15:32:14 »

 Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #92 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 15:56:27 »
ОтговорОтговор

   Това исках да кажа - "Покритото мляко, котката не го лочи"....

 Така е-котката не го лочи-но само защото не се сеща да си повдигне похлупака, тук разликата между котката и тия юнаци обаче е, че последните освен, че имат и далеч повече мозък от котката но имат и далеч по завидни умения и техника за да си "повдигнат капака на млякото", че ум да ти зайде дори

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3071
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #93 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 16:35:33 »
ОтговорОтговор

   Опитвам се да обясня, че ако тръгваш с нагласата за обреченост и не предприемеш всички мерки за да предотвратиш неприятностите, въпрос на време е да бъдеш обран. Ако пък смяташ, че "точно на мен ли ще се случи", рано, или късно ти се случва. Никой не е застрахован, но пък и трябва да се направи всичко възможно за да не се улесняват крадците. В случая с колегата, станал повод за дискусията тук, мисля, че е постъпил лекомислено, доверявайки се единствено на една ключалка, която се отваря за секунди.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #94 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 17:12:46 »
ОтговорОтговор

По магазините всичко за лев а едни аларми за врати .Съставени са от 2 части  идната се лепи на вратата а другата някъде по купето точно срещу нея.Когато е включена ако се разделят 2те части пищи та се не трае .Според мен е много полезно , хем има ефекта на изненада за разбиващия вратата хем ще  събу шофьора а  след него и половината плац.

ПП.Чувам тук-там разни съвети да не си нося личната карта с мен при положение че съм взел паспорта , така после при евентуална кражба на документи все пак от вкъщи могат да ми пратят някакъв документ Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
doktora179
Младши потребител
**

Рейтинг: +13/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 90
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #95 -: Сряда, 07 Март, 2012, 17:05:33 »
ОтговорОтговор

Мен 3 пъти са ме джобили един път в ЛИДЛ в Германия портмонето с парите 800 евраките следващия път на Мурсия като тръгнах да отварям портите да ме товарят влезнали ми събрали всичко по кабината и на Джанкуера някаде към 2400 евро са ме върнали назад тези боклуци ужас пазете се много като сте надоло в Испания винаги гасете камиона и заключвайте дори да сте на 5 метра от него и на Джанкуера се пазете там има един сърбит който за секунди отключва камиона !!!! Ааааа и за уния феички черните които се въртят по Джанкуера от колеги съм чувал че са много мръсни ако ги изгониш или като ги таковаш и не платиш  ти пукат всичките гуми а имало такива дето крядали !!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #96 -: Понеделник, 30 Април, 2012, 22:17:03 »
ОтговорОтговор

За малко и аз да опитам от липсите.
В Сърбия на аутобана OMV Лупово посока Белград.
Та както си спя с едното око(явно не съм бил заспал) и съм нащрек, чувам щракане и леко втрисане на кабината.
Скачам , но първо дърпам дясното перде..нищо видимо около камиона.
После до като отида до лявата врата и дръпна пердето , какво да видя вратата отворена два пръста...
Резервоарите не пипани, в кабината всичко ми там, пари, документи.
Заключих и си доспах, щом са се отказали един път повече няма да се върнат.
На сутринта  в митницата установявам , че са ми счупили патрона.
Само с това се разминах.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #97 -: Вторник, 01 Май, 2012, 01:52:16 »
ОтговорОтговор

Мен 3 пъти са ме джобили един път в ЛИДЛ в Германия портмонето с парите 800 евраките следващия път на Мурсия като тръгнах да отварям портите да ме товарят влезнали ми събрали всичко по кабината и на Джанкуера някаде към 2400 евро са ме върнали назад тези боклуци ужас пазете се много като сте надоло в Испания винаги гасете камиона и заключвайте дори да сте на 5 метра от него и на Джанкуера се пазете там има един сърбит който за секунди отключва камиона !!!! Ааааа и за уния феички черните които се въртят по Джанкуера от колеги съм чувал че са много мръсни ако ги изгониш или като ги таковаш и не платиш  ти пукат всичките гуми а имало такива дето крядали !!!!
Докторе, Докторе, като тръгна ти из Испанията никой ли не те светна да си носиш паричките в джобчето бре? А на тъй наречената "Джонкуера" (то си е Ла Хонкуера правлното име,ама да не задълбаваме де) не ти ли казаха, да се пазиш и от сянката си? Ама така е като маате гащи наивно вярващи, че само на изток се краде. И когато ви олекотят кабините разбирате, че точно на запад върлуват най-големите айдуци. Аре са вече си знаеш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stoan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 185
Теми: 95



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #98 -: Петък, 18 Май, 2012, 20:01:51 »
ОтговорОтговор

Камионът на Юроспиид е пътувал от Холандия за България. На 18 май, около 2 ч през нощта в района на Винга бил спрян принудително от група маскирани лица, които спукали гумите му посредством технически средства. Маскираните източили горивото от двата резервоара. Водачите на камиона се опитали, но не могли да предотвратят това, защото спрямо тях била употребена груба сила. Шофьорите на композицията подали сигнал до румънска полиция, но изпратената на местопроизшествието патрулна кола, пристигнала дълго след като нападателите изчезнали в неизвестна посока. Единственото действие, което румънската пътна полиция предприела първоначално било да извика репатриращ автомобил. Композицията била изтеглена от пътя, а разходите за това - 400 евро, трябвало да бъдат заплатени експресно от Юроспиид, за да бъде освободен автомобилът.
Водачите успели да се свържат с посолството на България в Букурещ. Вероятно след намеса оттам, предполагат от Юроспиид, на мястото на инцидента бил изпратен екип криминалисти, които предприели следствени действия.
С официалното си писмо Юроспиид алармира българските институции, че за съжаление подобни случаи са зачестили. След тях българските превозвачи освен материални загуби - гуми, гориво,… били принудени по описания сценарий да заплащат и разходи за репатриране. Независимо, че са били обект на криминално деяние, от което трябва да бъдат защитени, вместо да бъдат натоварвани с допълнителни разходи.http://kamioni.bg/idetails/6/32/1/2359

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Петък, 18 Май, 2012, 20:35:24 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2468/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7190
Теми: 541



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #99 -: Събота, 19 Май, 2012, 01:52:46 »
ОтговорОтговор

Направо се чудя вече накъде върви този свят. Явно упорито дълбаем в тинята и в тези географски ширини животът се превръща в борба за оцеляване.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Дамян Йончев
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 247
Теми: 12



Активност
0%


Дамян Йончев
WWW Ел. поща
« Отговор #100 -: Петък, 01 Юни, 2012, 23:38:23 »
ОтговорОтговор

И мене ме упариха със 350литра нафта в Ромъния преди Рецас. на Лукойла. бяхме двама колеги от една фирма и него със 360 литра. преспали са ни явно защото сутринта към 7 часа едвам станах от леглото. Гади ми се като пиян бях и както си миех зъбите като погледнах резиорвара капачката я няма.... Тази напаст не се спря да краде.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #101 -: Петък, 01 Юни, 2012, 23:48:09 »
ОтговорОтговор

Админа на няколко пъти казва че в Винга всичко  е О.К. Толкова ли нямаше още 40-50 минути да се довлачиш до там

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Дамян Йончев
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 247
Теми: 12



Активност
0%


Дамян Йончев
WWW Ел. поща
« Отговор #102 -: Събота, 02 Юни, 2012, 00:00:50 »
ОтговорОтговор

Админа на няколко пъти казва че в Винга всичко  е О.К. Толкова ли нямаше още 40-50 минути да се довлачиш до там

Колега исках да се махна от Румъния ама бях тръгнал от Ботевград и то със тези ремонти тяхните няма каране.До Рецас бях на 9:40мин. нямаше до къде да стигна мислех до бетонката ама много ми оставаха до там. Попринцип си я минавам за работния ден от Оряхово до Надлаг ама така се получи че тръгнах от Ботевград.
Админа на няколко пъти казва че в Винга всичко  е О.К. Толкова ли нямаше още 40-50 минути да се довлачиш до там

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #103 -: Събота, 02 Юни, 2012, 00:07:54 »
ОтговорОтговор

Техните ремонти са най нервното нещо на света  Засрамен

Аз съм правил 9 часа от Надлаг до Дева - малко над 200км  Ядосан Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Дамян Йончев
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 247
Теми: 12



Активност
0%


Дамян Йончев
WWW Ел. поща
« Отговор #104 -: Събота, 02 Юни, 2012, 00:26:28 »
ОтговорОтговор

Техните ремонти са най нервното нещо на света  Засрамен

Аз съм правил 9 часа от Надлаг до Дева - малко над 200км  Ядосан Ядосан

Бе то край няма, като светне този светофар чак след 10 мин. Светка зелено... от Надлаг до Бекет за 9 часа ги правя, ама то път време няма, казват стари шофьори здраве да има радвам се, че не са могли да разбият кабината да ми вземат парите и лаптопа, телефони, навигацията...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 02 Юни, 2012, 10:21:05 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!