• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Максимални размери на ремарке за кола Б категория

Започната от American, Сряда, 31 Януари, 2024, 14:56:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

American

Пичове, гледам ремаркетата тука в америка са доста по-широки и незнам в България дали ще ми го регистрират.
Например ремарке репатрак, гумите му са извън платформата, а в България са под нея, скрити и колата е много високо. Американските пък като вкараш колата и неможеш да отвориш вратата да слезеш защото калниците на ремаркето пречат.
Та има ли макс размери според родното законодателство, и също броя на осите ? Виждате това е с две.

Целта ми е да возя не коли, ами фадромка боб-кат.
Да го дърпам с бус, примерно.
Любителска книжка в БГ имам.
Възможно ли е ?



smoking gun

American

smoking gun

МИНКО ИЛЧЕВ

Цитат на: American - Сряда, 31 Януари, 2024, 14:56:26
Пичове, гледам ремаркетата тука в америка са доста по-широки и незнам в България дали ще ми го регистрират.
Например ремарке репатрак, гумите му са извън платформата, а в България са под нея, скрити и колата е много високо. Американските пък като вкараш колата и неможеш да отвориш вратата да слезеш защото калниците на ремаркето пречат.
Та има ли макс размери според родното законодателство, и също броя на осите ? Виждате това е с две.

Целта ми е да возя не коли, ами фадромка боб-кат.
Да го дърпам с бус, примерно.
Любителска книжка в БГ имам.
Възможно ли е

    Има допустими размери, които горе-долу са в синхрон европейските от януари 2013 година. За ремарке максимална дължина 12 метра, ширина 2,55 метра и когато има термоизолация до 2,60 метра. Това е за всички категории ремаркета, това със сигурност е категория "О2" - допустима маса над 750 килограма и до 3 500 килограма. Имам съученик, който е бил най-зле с френския в училище, но за сметка на това от много години предимно работи там, а и вече живее със семейството си. Идва една година с такова ремарке, с гуми извън платформа, но тогава беше на френски номера. Не съм сигурен дали е вече на български. Това ремарке на снимката (качих я тук да не изчезне от споделения сайт), е сигурно, че влиза в 12 м и 2,55 ширина. Общата допустима маса е вероятно около 2 700 килограма. Празна е вероятно под 500 килограма, ама би следвало да се гледа допустимата. И не ми се вярва да може, да се направи комбинация да бъде до 3,5 тона общо на състава за категория "В" или дори 4,25 тона, която е за същата категория плюс код 96. Направо си е сигурно, че този състав който е категория "В+Е" се управлява със свидетелство "ВЕ". Когато съставът е над 3,5 тона, винетка и за ремаркето. Освен това има ГО за разлика от тези до 750 кг. Когато е над 10 години, техническия преглед е на 6 месеца. Броят на осите е без значение, освен за някои магистрали, като Италия, Сърбия...
   Снощи слушах, че както и досега каравани над 3,5 тона са с винетки. С какво ли се влачат тези и теглещото, дали няма да е на тол?
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

American

Колега да разбирам че ремаркето ще бъде ОК, но аз трябва да взема кат Е към любителската ми книжка.
Правилно ли съм разбрал ?
Благодаря
smoking gun

МИНКО ИЛЧЕВ

Цитат на: American - Четвъртък, 01 Февруари, 2024, 19:14:38
Колега да разбирам че ремаркето ще бъде ОК, но аз трябва да взема кат Е към любителската ми книжка.
Правилно ли съм разбрал ?
Благодаря

    За ремаркето при ширина по-малко от 2.55 метра и дължина под 12 метра, а е много по-късо не би следвало да е проблем. Наистина рядко са такива и да попитам съученика ми дали е на български номера неговото.
    За ремаркето след като сборът от неговата допустима маса и на това което го тегли надвишават 4 250 килограма, тогава категория "ВЕ".

"7. категория ВЕ - без да се нарушават разпоредбите на правилата за одобряване на
типа за съответните превозни средства, състав от пътни превозни средства, с теглещо
превозно средство от категория В и ремарке или полуремарке, когато допустимата
максимална маса на ремаркето или полуремаркето не надвишава 3500 kg;"


    За тази категория (ВЕ) е хубавото, че освен пари за курс, изпит само се подменя книжката, с мединско от ЛЛ. Валидността е 10 години, не се иска "Квалификация на водач на МПС", почти винаги се нарича"Компетентност". Нито психо, нито за тези превозни средства (състав) се иска тахограф. Дори и след по-малко 2,5 години когато бусове над 2,5 тона ще бъдат с тахограф.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     Този съученик е на френска регистрация с неговото ремарке, но както каза: те не са самоделни и затова са правени.

     Това ремарке на първата снимка е на българска регистрация, не се вижда добре, по-рядко, но ги има. На другите две е хладилно ремарке за лека кола. На последната е Гергана (по старому биха й казали Нотариуца или Мартиновица), тази може да бъде и е, регистрирана като служител на ГДБОП.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!