Дата: 19 Април 24, 07:10 am
Do you already have an account?

Забравил си паролата?


collapse
 Психологическa годност



0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

admin


Администратор
Публикации 17
Рейтинг: +2/-0
Информирай модератор

Неактивен Неактивен

  • *****

  • 17
    Публикации

  • Пол: Мъж

Темa зa въпроси, дискусии и проблеми, свързaни с удостоверениятa зa психологическa годност.
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

Форум на българските шофьори

Психологическa годност
« -: Понеделник, 17 Февруари, 2014, 11:15:31 »

naum4o


Глобален модератор
Публикации 15
Рейтинг: +7/-0
Информирай модератор

Неактивен Неактивен

  • *****

  • 15
    Публикации

  • Пол: Мъж

Тази година ми изтича удостоверението, издадено 2011г. Разбрах, че всички школи, които имат професионални категории, издават тези удостоверения. Въпросът, е дали цените са същите, както бяха в ДАИ(40-50лв), или са скочили?

Форум на българските шофьори

Re: Психологическa годност
« Отговор #1 -: Четвъртък, 10 Април, 2014, 21:47:55 »

dimich87


Начинаещ
Публикации 5
Рейтинг: +1/-0
Информирай модератор

Неактивен Неактивен

  • *

  • 5
    Публикации

  • Пол: Мъж

Сменено е малко законодателството и до колкото съм запознат, ако не се сменя работното място, удостоверението за психо важи до навършване на 65 години. Ако се наложи да се сменя работното място, тогава ново удостоверение.

SOLAR


Глобален модератор
Публикации 6
Рейтинг: +4/-0
Информирай модератор

Неактивен Неактивен

  • *****

  • 6
    Публикации

  • Пол: Мъж

  • Летим по пътищата бели !

Сменено е малко законодателството и до колкото съм запознат, ако не се сменя работното място, удостоверението за психо важи до навършване на 65 години. Ако се наложи да се сменя работното място, тогава ново удостоверение

Чл. 8. (1) (Доп. - ДВ, бр. 89 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 69 от 2012 г., в сила от 11.09.2012 г.) При всяко постъпване на работа и при извършване на дейността като водач на таксиметрови автомобили или водач на автомобили за обществен превоз на пътници или товари, както и за председател на изпитна комисия, лицата представят удостоверение за психологическа годност.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 2012 г.) Удостоверението за психологическа годност е валидно за срок три години от датата на неговото издаване с изключение на случаите, в които се издава след навършване на 65-годишна възраст на лицето и на случаите по чл. 1, ал. 1, т. 2, 5, 6 и 7, в които удостоверението е валидно за срок една година.

От lex.bg

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

МИНКО ИЛЧЕВ


Глобален модератор
Публикации 11
Рейтинг: +3/-0
Информирай модератор

Неактивен Неактивен

  • *****

  • Непоносимост към боклуци, отрепки, непорасли и такава с комплекс за размера... на стажа!!!

  • 11
    Публикации

  • Пол: Мъж

  • Работи като - водач и преводач на стадо кози.

Тази година ми изтича удостоверението, издадено 2011г. Разбрах, че всички школи, които имат професионални категории, издават тези удостоверения. Въпросът, е дали цените са същите, както бяха в ДАИ(40-50лв), или са скочили?

     Пред последното ми беше от 1.03.11 година и все още беше на около 25 лв. Скоро го карах на цена около 60 лева. За Плевен.



Сменено е малко законодателството и до колкото съм запознат, ако не се сменя работното място, удостоверението за психо важи до навършване на 65 години. Ако се наложи да се сменя работното място, тогава ново удостоверение.

     Тази промяна беше към 2006 - приблизително. Дотогава периодично се сменяха, на мен ми предстоеше смяна и поради това тогава не ходих на обновяване. Сега задължително се ходи периодично.



(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 2012 г.) Удостоверението за психологическа годност е валидно за срок три години от датата на неговото издаване с изключение на случаите, в които се издава след навършване на 65-годишна възраст на лицето и на случаите по чл. 1, ал. 1, т. 2, 5, 6 и 7, в които удостоверението е валидно за срок една година.

     На моето вече пише, освен дата на издаване и до кога е валидно. И си го нося със себе си. В България глобата е в порядъка на 500 - 1 000 лв.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни така, че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

 

* Реклама

* Google Plus

* Реклама

driver-bg.eu